Soru Cevap

SORU: Havam bana suyun altında yeter mi?

CEVAP: Dalış tüplerine basılan havanın miktarı 180-200 bar aralığındadır. Bu da sizi sualtında 30 ila 45 dakika kalmanız için yeterlidir.

SORU:Tüplerin içine basılan hava saf oksijen midir?

CEVAP:Dalış tüplerinin içine normal ortamda soluduğumuz havayı kompresör vasıtasıyla sıkıştırarak basarız.

SORU: Kaç metreye dalabilirim?

CEVAP:Tanıtım dalışları Federasyon tarafından yayınlanan talimatlara göre 5 m. ile sınırlıdır. Eğitim dalışları ise 18 m. ve 30 m. olarak tanımlanmıştır.

SORU: Eğitimler kimler tarafından verilir?

CEVAP:Dalış eğitimlerini bizim okulumuzda 24 yıllık dalış kariyeri olan, 2* dalış eğitmenleri tarafından verilir.

SORU: Aldığımız sertifika ile yurtdışında dalış yapabilir miyiz?

CEVAP:Okulumuzda verilen dalış serifikası ile 150’ye yakın ülkede dalış yapmanız mümkündür.

SORU: Sualtından korkuyorum.

CEVAP:İnsanlar bilinmeyenden korkar. Pek çok kursiyerimiz ilk dalışından sonra korkularını yendiklerini, bu deneyimlerini de daha ileriye götürmek istediklerini beyan etmişlerdir.

SORU: Dalış eğitimlerini nasıl veriyorsunuz?

CEVAP:Öncelikle tüm eğitimlerimizi birebir ortamda veriyoruz. Buradaki amacımız giüven bağlarının sağlam atılması. Teorik olarak anlatılan derslerden sonra kademeli olarak sualtı egitimlerine geçiyoruz.

SORU: Eğitimler ne kadar sürer?

CEVAP:Federasyon talimatlarına göre 1* dalış eğitimleri teori kısmı ve 5 eğitim dalışından oluşur. Bunun için üç gününüzü bize ayırmalısınız.

SORU: Kullandığınız ekipmanlara güvenebilir miyim?

CEVAP:Dalış okulumuzda kullanılan ekipmanlar; dünya standardında sahip ve güvenilirliğini kanıtlamış en iyi firmalardan Fransız BEUCHAT markalıdır. Okulumuz da BEUCHAT Dive Center olarak hizmet vermektedir. Ekipmanlarımızın tamamı yenidir.

SORU:Ben dalış yaparken ailem/arkadaşlarım güzel vakit geçirebilirler mi?

CEVAP:Siz dalışta iken yakınlarınız konaklama ve restaurant/cafe hizmetinin yanında plaj özelliği ile çok güzel zamanlar geçireceklerdir.

SORU: Dalışları nerede yapıyoruz?

CEVAP:Teorik eğitimin ardından dalışlarımızı sakin bir koy olan Mimoza Koyu ve joker botumuzla daha önceden test ve teyit ettiğimiz dalış noktalarında yapıyoruz.

SORU: Sualtında nefes alamayacakmışım gibi geliyor.

CEVAP: Dalışa başlamadan önce su üzerinde nefes alıştırmaları yapıyoruz. Daha sora 80 cm suda 5 dk nefes alıştırması yapıyoruz. Tamamen alıştıktan sonra dalışa geçiyoruz.

SORU: Ağzıma su girecekmiş gibi geliyor.

CEVAP:Sualtında ağzınızdaki mapsı çıkarmadığınız sürece ağzınıza su girmez. Girerse de kolay bir şekilde tahliye edip solunuma devam edebilirsiniz.

SORU: Suyun altında ya çok heyecanlanırsam?

CEVAP:Suyun altı gerçekten heyecan vericidir, ancak bir süre sonra alışırsınız. Dalış eğitmeniniz heyecanınızı gidermekte yardımcı olacaktır.

SORU: Yosunlara değince irkiliyorum ve korkuyorum.

CEVAP:Yosunların içinde korkulacak çok az canlı vardır. Yine de yosunlara değmek istemezseniz ilk dalışlarınızda eğitmeniniz sudaki pozisyonunuzu ayarlayarak yosunlara batmamanızı sağlayacaktır.

SORU: Palet vuramıyorum.

CEVAP:Dalış öncesi eğitmeniniz size doğru palet vurmayı öğretecektir.

SORU : Güven duygusunu nasıl veriyorsunuz.

CEVAP : Biz eğitim ve tanıtım dalışlarımızı öğrencilerimize bir eğitmene bir öğrenci veriyoruz. Böylece sanki özel eğitmen tutmuşsunuz gibi bire bir dalışlar yapabiliyorsunuz.