Dalış Noktaları

FENER BURNU  :

Hem kıyıdan hem de suratli bot ile gidebildiğimiz Fener Burnu korunaklı yapısıyla birlikte cam gibi temiz dip tabiatı ve canlı hayatın yoğun olduğu bir noktadır.Yeni başlayan dalıcıların tercih ettiği görsel zenginliğin tad verdiği dalış yeridir.

KÜÇÜK ADA  :

4-6 mt.arasında başlayan ve 33-35 mt arasında kalan bir dalış noktasıdır.Kara ile bağlantısı olmadığından süratli bot ile gidilebilir.Sığlıkla başlayan derinlik dalıcıların suya adaptasyonu için mükemmel bir noktadır.

BÜYÜK ADA 

4 metreden başlayan ve 45 metre ve daha derine inilebilen doğal kayalıklardan oluşan, duvar dalışı diye tabir ettiğimiz dikine dalışlar yapabildiğimiz dalış noktasıdır. Profesyonel dalgıçlariçin canlı hayatın en yoğun olduğu ,yıne profesyonel fotoğrafcılığın en canlı bölgesidir.Fok yuvalarının bulunduğu küçük mağara ve kalyonlar ile zenginleşmiş görsel zevkin en üst noktasıdır. Kara ile bağlantısının olmaması nedeniyle gezen balıkların yoğun olduğu sualtı faunasının en canlı örneğini sunmaktadır.

KÜÇÜK RİF  :

Denizin ortasında banko taşlardan oluşur. 3 mt ile 27 mt arasında değişen derinliği cam gibi berrak suyu ile eşiz dalış keyfinin yaşanabildiği bir noktadır. Dalış sırasında sürü halinde dolaşan Akya ve Turna balıklarına rastlamak hatta onlar ile yüzebilmek şansına sahip olabilirsiniz.

DOMUZ BURNU  :

Eskiden küçük gemilerin barınagı olan bu mekan kayalık dip tabiatı ve yine eski Osmanlı gemisine ait tonoz ağırlığının bulunduğu tarihi değerleri olan dalış noktasıdır.

MİMOZA KOYU  :

Dalışa yeni başlayacaklar için  rüzgarın ve dalganın olmadığı, halk arasında çocukların yatak koyu   olarak nitelendirdiği plajı ve konaklama imkanı olan , kumluk dip yapısı ile tercih edilen harika bir koydur. Sığdan derine inilebilen yapısıyla tamamen güvenli dalış eğitimleri yapabildiğimiz bir noktadır.